Ρazgovor povodom tematskih brojeva Časopisa za studije umetnosti i medija AM – AM Journal of Art and Media Studies (Fakultet za medije i komunikacije, 2018)

Učestvuju:
dr Dubravka Đurić
dr Sanela Nikolić
dr Miodrag Šuvaković
dr Nikola Dedić
dr Luka Bešlagić


09.04.2019. u 19:00 h
Atrijum Narodne biblioteke Srbije

Ulaz je slobodan!
Dobro došli!!

Pozivamo vas da 9. aprila, u 19h, dođete u Atrijum Narodne biblioteke Srbije na razgovor povodom tematskih brojeva Časopisa za studije umetnosti i medija AM – AM Journal of Art and Media Studies, u izdanju Fakulteta za medije i komunikacije, Beograd, 2018.


Učestvuju:

dr Dubravka Đurić (redovna profesorka na Fakultetu za medije i komunikacije, Beograd),
dr Sanela Nikolić (docentkinja na Fakultetu muzičke umetnosti, Beograd),
dr Miodrag Šuvaković (redovni profesor i dekan Fakulteta za medije i komunikacije, Beograd),
dr Nikola Dedić (vanredni profesor na Fakultetu muzičke umetnosti, Beograd) i dr Luka Bešlagić (docent na Fakultetu za medije i komunikacije, Beograd).

Časopis za studije umetnosti i medija AM – AM Journal of Art and Media Studies posvećen je naučnoj, teorijskoj i umetničkoj problematizaciji savremenih umetnosti i medija.
U 2018. godini objavljena su tri tematski profilisana broja časopisa. Fokus broja 15 (april 2018) bio je na eksperimentalnom filmu, njegovoj istoriji i teoriji, autorima i delima. Ovaj temat je motivisan činjenicom da se eksperimentalni film, sa pojavom videa, eksperimentalnog videa i video-instalacija, sa jedne strane, i digitalnih tehnologija sa druge strane, našao u situaciji koja zahteva da bude teorijski predočena. Autori iz Srbije, Poljske, Tajvana, Amerike i Kanade dali su svoje doprinose teoretizaciji eksperimentalnog filma iz različitih disciplinarnih polja. U broju 16 (septembar 2018) tematizovana su pitanja modernog doba, modernosti i modernizma. Autori su kritički pristupili istorijskim manifestacijama modernizma ali i značaju koji modernizam ima za današnju estetiku, teoriju umetnosti, filozofiju, arhitekturu, društvenu teoriju i politiku. Oktobarski broj u 2018. godini bio je posvećen televizijskim serijama i fenomenu narativne kompleksnosti savremenih televizijskih programa u kontekstu digitalizacije, globalizacije, neoliberalizma, potrošačkog društva i medijskog imperijalizma. Autori su u tekstovima pokazali na koji način masovni mediji učestvuju u normalizaciji savremenih političkih tendencija, te kako pojedina ostvarenja među mnogobrojnim televizijskim serijama ulaze u dijalog sa ekonomskim krizama, terorizmom, nasiljem, društvenim marginalizacijama i određenim kulturalnim tendencijama.

Ulaz je slobodan!
Dobro došli!

Radno vreme

ponedeljak – petak od 8.00 – 20.00
(poručivanje publikacija 8.00 – 19.00)

subota od 8.00 – 15.00
(poručivanje publikacija 8.00 – 14.00)

Skip to content