

Дана 4. јуна 2026. године у Народној библиотеци Србије отворена је изложба „Од конвенције до партнерства“, посвећена 145-годишњици дипломатских односа Србије и Сједињених Америчких Држава. Изложбу су отворили министар спољних послова Републике Србије Марко Ђурић и отправник послова Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Београду Александар Титоло. У име домаћина присутнима се обратила управница Јасмина Нинков, а затим је о изложби говорила кустоскиња Марија Милошевић.




